Obsah

Obec Janová 

Janová (původně Johanová) se rozkládá asi 4 km jihovýchodně od Vsetína při ústí Janovského potoka do Vsetínské Bečvy. Střed obce leží v nadmořské výšce kolem 360 m n.m., nejvyšší nadmořské výšky 655 m n.m. dosahuje vrch Lysný. Charakter okolní krajiny silně ovlivnila valašská pasekářská kolonizace v 16. století, která vedla ke vzniku hodnotné a vyvážené kulturní krajiny s rázovitou lidovou architekturou. Typické je střídání pastvin s lesními porosty, dlouhých úzkých údolí s hřebenovými partiemi, ze kterých jsou daleké výhledy do kraje. O výjimečných přírodních hodnotách zdejší vyvážené kulturní krajiny svědčí i to, že značná část katastru obce leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Zprávy

08.04.2020

COVID-19 - jakou finanční podporu stát nabízí podnikatelům?

Jak podnikat v době šíření koronaviru? Jak podnikat poté? Jaké finanční i nefinanční podpůrné nástroje stát nyní nabízí? Jaké další dotace jsou ještě k dispozici? A kde najdu „Rozcestník podpory firem“ s pravidelně aktualizovanými informacemi? I na tyto otázky vám odpoví tým profesionálů agentury CzechInvest, a to v každém kraji a zdarma. Kontaktujte nás na zlin@czechinvest.org a na telefonu 296 342 952 nebo 296 342 953 a domluvte si konzultaci online nebo po telefonu!

Detail

07.04.2020

DEZINFEKČNÍ ROZTOK

Vážení občané, na obecním úřadě si stále můžete vyzvednout desinfekční roztok Anti-COVID a denaturovaný líh. - ZDARMA 1/2 l na číslo popisné - přineste si prosím vlastní nádobu - přicházejte zabezpečeni ochrannými prostředky (roušky, šátky) Můžete také zavolat na tel. 571 434 140 nebo napsat e-mail na obec@janova.cz a my Vám desinfekci dodáme domů.

Detail

01.04.2020

ODPADY

Jak nakládat s odpady v době koronavirové pandemie.

Detail

27.03.2020

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ

Autobusy v kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

Detail

25.03.2020

www.hzscr.cz

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách zřídil speciální rubriku

„Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“

Detail

Fotogalerie

Most

Most

Mikuláš

Mikuláš

Hody

Hody